Technologie

Frezy Xebec do okrawania wstecznego i 3D

Pinterest LinkedIn Tumblr

Frezy marki Xebec zapewniają doskonałej klasy obróbkę metalu. Ich przemyślana konstrukcja oraz najwyższa jakość wykonania sprawia, że

są to trwałe narzędzia przeznaczone do obróbki nawet najbardziej wymagającej powierzchni detalu. Skrawanie wykonane przez narzędzia marki Xebec gwarantuje kompleksową obróbkę, która neutralizuje wszelkie niedoskonałości. Dodatkowo, w trosce o komfort i precyzję powierzonych prac, producent frezów Xebec opracował dedykowane rozwiązanie pozwalające na okrawanie wsteczne oraz w technologii 3D. 

Frezy Xebec – idealne do wymagającej obróbki

Konstrukcja frezów pozwala na ich dopasowanie się do kształtu obrabianej powierzchni detalu. Dzięki warstwie ściernej pokrytej spiekanym węglikiem frezy nie tylko okrawają wszelkie niedoskonałości, ale także usuwają zadziory oraz polerują powierzchnię. W ten sposób otrzymany rezultat zaskakuje swoją dbałością o każdy szczegół. Przeznaczone do zautomatyzowanej obróbki frezy Xebec są w pełni kompatybilne z maszynami CNC, centrami obróbczymi oraz innymi narzędziami, które zapewniają obróbkę metalu.

W zależności od indywidualnych potrzeb, producent frezów oferuje wybór kilku modeli, których wielkość i gradacja zapewnia maksymalną skuteczność. Dzięki takiemu rozwiązaniu operator maszyny może w szybkim czasie dokonać obróbki wielu detali. Takie rozwiązanie pozwala oszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze. Dzięki stosowaniu najwyższej klasy kompozytów frezy Xebec do okrawania wstecznego i 3D frezy docierają w trudno dostępne miejsca zachowując obróbkę na wielu płaszczyznach.

Prezentowane narzędzia znajdują zastosowanie w wielu branżach produkcyjno-przemysłowych. Najczęściej jednak korzystanie z możliwości frezów ma miejsce podczas produkcji części samochodowych, narzędzi elektrycznych oraz mechanicznych, konstrukcji stalowych, a także w przemyśle morskim i lotniczym. Zautomatyzowana obróbka zapewnia także ciągły tryb pracy, który sprawdza się podczas produkcji seryjnej. W ten sposób frezy marki Xebec, dzięki odporności na uszkodzenia mechaniczne oraz wysokie temperatury, cechują się niskim stopniem zużycia. 

Frezy Xebec do okrawania wstecznego i 3D – szybko i skutecznie

Dzięki przemyślanej konstrukcji, frezy Xebec zapewniają także szybką i bezpieczną wymianę ostrza, które nie wpływa negatywnie na produkcję. Dodatkową zaletą narzędzi jest ich niski koszt

zakupu. Frezy do okrawania wstecznego oraz 3D, zapewniając kompleksowość zadań, wykluczają potrzebę korzystania z dodatkowych narzędzi, które zapewniają dalszą obróbkę. Polerowanie struktury metalu, usuwanie rys, wżerów oraz zadziorów sprawia, że otrzymany rezultat spełni wszelkie – nawet najbardziej wymagające normy jakościowe.

W odróżnieniu od klasycznych okrawarek frezy 3D oferują nie tylko większy zasięg obróbki, ale także większą dokładność w niskim czasie. Okrawarki wsteczne po obrysie 3D to także komfort pracy i powtarzalność. Unikalny system pracy ogranicza również powstawanie wiórów oraz wtórnych zadziorów, które mogłyby negatywnie wpłynąć na jakość otrzymanych detali. Dzięki tak przemyślanej konstrukcji maszyna podczas jednorazowego cyklu pracy jest w stanie zapewnić pięciokrotny urobek. Frezarki Xebec pozwalają także na obróbkę danego otworu lub jego struktury od frontu oraz od warstwy wstecznej. To z kolei wpływa na wysoki komfort i jakość obróbki.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, marka Xebec oferuje możliwość zaprojektowania uniwersalnej oraz dedykowanej ścieżki obróbki, która w oparciu o maszyny CNC zapewni kompleksową obróbkę detalu. Jest to skuteczne rozwiązanie, które znajduje swoje zastosowania zwłaszcza podczas powtarzalnych prac, które mają miejsce przy produkcji masowej. Niezwykła wydajność oraz wytrzymałość frezów Xebec sprawia, że obróbka ma miejsce przy wysokiej prędkości obrotowej, dzięki temu frez skutecznie obrabia powierzchnię detalu, niezależnie od zastosowanego materiału.   

Źródło: S.T.M – Systemy i Technologie Mechaniczne