Dom i Ogród

Urządzanie domowej pralni – to warto wiedzieć!

Pinterest LinkedIn Tumblr

Domowa pralnia to praktyczne pomieszczenie, w którym możemy zmieścić więcej, niż z reguły się spodziewamy! Kluczem do sukcesu jest praktyczna organizacja przestrzeni, która zapewni Ci wygodę podczas codziennych obowiązków. Na co zwrócić uwagę podczas urządzania domowej pralni, żeby zachować jej funkcjonalny charakter.

Ważne początki

Na starcie przygotowań nowej pralni domowej, warto zwrócić uwagę na elementy związane z utrzymaniem prawidłowej temperatury oraz wilgotności powietrza. Sprzęty AGD źle znoszą skrajne temperatury, dlatego tak niezbędna jest odpowiednia izolacja pomieszczenia. Oprócz tego, zwróć uwagę na montaż efektywnej wentylacji, która pozwoli Ci uniknąć zbyt wysokiego poziomu wilgoci w pralni. Dzięki temu, Twoje ubrania będą schnąć szybciej i zachowają piękny zapach świeżości, a meble w pralni będą służyć przez wiele lat.

System w Twojej pralni

Zanim ostatecznie zdecydujesz się na wybór konkretnych mebli do pralni i sprzętów niezbędnych do zorganizowania miejsca, zastanów się nad ich wygodnym rozmieszczeniem. Dobrym pomysłem jest zaprojektowanie pomieszczenia według zasady “pranie-suszenie-prasowanie”, ustawiając kolejno pralkę, suszarkę i deskę do prasowania. Jeśli posiadasz elektryczną suszarkę, możesz umieścić ją na pralce – możesz użyć w tym celu pionowej szafy do zabudowy sprzętów w pralni

Pamiętaj, że każdy z etapów czyszczenia i pielęgnacji ubrań wymaga użycia konkretnych detergentów. Żeby zawsze mieć je pod ręką, warto umieścić obok kluczowych sprzętów szuflady i szafki do przechowywania chemii gospodarczej. Jeśli chcesz ułatwić sobie projektowanie pralni, wybierz zestawy mebli do pralni, które posiadają wbudowane systemy przechowywania wysokich butelek na płyny, a także koszy na pranie.

Im mniej, tym więcej

Podczas urządzania pralni należy pamiętać o maksymalnym wykorzystaniu dostępnej przestrzeni zwłaszcza, jeśli nasze pomieszczenie gospodarcze jest niewielkich rozmiarów. Nie masz miejsca na deskę do prasowania? Wystarczy powiesić ją na drzwiach lub ścianie!

Jeśli nie używasz elektrycznej suszarki, wybierz praktyczne suszarki wiszące, które pozwalają zaoszczędzić miejsce. Świetnym pomysłem będzie umieszczenie blatu roboczego w pralni, na którym postawisz niezbędne akcesoria lub preparaty.

Szansa na kreatywność

Pralnię można traktować jak zwykłe pomieszczenie gospodarcze, ale warto również zadbać o jej wygląd! Proste meble do pralni domowej możesz wzbogacić o ciekawe dodatki, wiklinowe kosze, kolorowe pudełka. Na blacie roboczym możesz ustawić na przykład estetyczny dyfuzor zapachowy.

Zastanawiasz się, gdzie znaleźć praktyczne szafki i regały do pralni domowej? Postaw na polski rynek! Producenci mebli do łazienek i pralni na naszym rynku oferują wysokiej jakości produkty, które dostosujesz do swoich potrzeb.