Biznes

Transport kontenerowy – wybierz optymalne rozwiązanie dla swojej firmy

Pinterest LinkedIn Tumblr

Transport kontenerowy to w pełni uniwersalne rozwiązanie dla każdej firmy. Możliwości, jakie oferuje, sprawiają, że transport międzynarodowy oraz międzykontynentalny staje się dostępny na wyciągnięcie ręki. Spedycja kontenerowa to przede wszystkim możliwość przewozu dowolnego rodzaju ładunku – bez ograniczeń ilościowych. Do najczęściej zlecanych usług transportowych zalicza się jednak transfer ładunków drobnicowych, całoładunkowych oraz niestandardowych. Elastyczność, która towarzyszy tworzeniu usługi transportowej, zachęca do korzystania z możliwości, jakie oferuje spedycja kontenerowa. Na co zatem można liczyć wybierając omawiane wcześniej rozwiązanie?

Transport kontenerowy – bezpieczny i kompleksowy

Transport kontenerowy to rozwiązanie, które z biegiem czasu rośnie w siłę. Zaletą takiego rozwiązania jest swobodna możliwość współtworzenia usługi. Poprzez wybór formy przewozu klient ma możliwość decydowania o cenie i terminie dostawy. Dzięki takiej możliwości transfer ładunku spełnia wszelkie oczekiwania. Spedycja kontenerowa to także transport multimodalny, który pozwala dostarczać towar wprost pod wskazany adres z wykorzystaniem różnych środków transportowych.

Do najczęściej wybieranych form przewozu przy transporcie kontenerowym zalicza się transfer kolejowy oraz morski. Każde z tych rozwiązań pozwala na przewóz dowolnego rodzaju ładunku bez ograniczeń ilościowych. Dzięki uniwersalnym wymiarom kontenerów oraz ich bogatej specyfikacji technicznej z powodzeniem przewozić można zarówno żywność i odzież, a także części i narzędzia mechaniczne, elektronikę i inne akcesoria. Sporym ułatwieniem jest także postęp technologiczny, który znacząco skraca okres realizacji usługi. Nieustannie modernizowana infrastruktura pozwala na szybki przeładunek towaru oraz jego dostawę do klienta.

Które rozwiązanie zatem wybrać? Kolej czy statek? Jest to w pełni uwarunkowane od potrzeb i oczekiwań klientów. Firma spedycyjna organizując transport dostosowuje usługę wprost do preferencji osoby zlecającej transfer ładunku. Kolej to regularność dostaw przy wykorzystaniu multimodalnych pociągów na linii Chiny – Europa. Zaawansowana technologicznie infrastruktura kolejowa oraz Nowy Jedwabny Szlak zapewnia bezpieczną łączność pomiędzy kontynentami. Natomiast transport morski to niezwykle pojemne kontenerowce, które są świetnym połączeniem niskiej ceny z wysoką jakością.

Spedycja kontenerowa to także wykorzystanie transportu multimodalnego. W praktyce oznacza to, że do realizacji zlecenia wykorzystywane są minimum dwa środki transportu. Tego typu usługa sprawdza się szczególnie przy wariancie door to door. Dzięki temu towar jest nie tylko przeładowywany, ale także dostarczany w określonym terminie.

Spedycja kontenerowa – przyszłość w branży transportowej 

Spedycja kontenerowa, zdaniem ekspertów z branży transportowej, jest przyszłością branży. Ograniczenie emisji szkodliwych substancji oraz optymalizacja usługi to cechy, które czynią transport kontenerowy tak atrakcyjnym rozwiązaniem. 

Transport kontenerowy to także bezpieczeństwo i swoboda związana z ładunkiem. Doświadczone i sprawdzone firmy transportowe od lat korzystają z najnowszych rozwiązań, by zagwarantować swoim klientom maksymalny komfort i swobodę. Firma spedycyjna odpowiada nie tylko za procesy logistyczne, ale także organizuje niezbędną dokumentację przewozową – jednocześnie odpowiadając za kontakt z urzędami celnymi oraz przewoźnikami. Organizacja i koordynowanie procesami transportowymi wymaga znajomości branży transportowej oraz charakterystyki rynku w wybranym regionie świata.

Dostęp do wielu form przewozów oraz najwyższa jakość obsługi to cechy, które oferuje transport kontenerowy. Każdego dnia setki tysięcy ładunków przemierza szlaki transportowe dostarczając niezbędne towary. Spedycja kontenerowa może być z powodzeniem wykorzystana zarówno w transporcie międzynarodowym, jak i międzykontynentalnym. Dostęp do nowoczesnych kontenerowców oraz multimodalnych pociągów ekspresowych pozwala korzystać z usług transportowych na całym świecie.

Źródło: Symlog Warszawa – spedycja międzynarodowa