foto

Książka dla każdego księgowego

Książka dla każdego księgowego jednostki budżetowej. Artykuł niezbędny każdemu księgowemu jednostki budżetowej i znacznie poszerzone opisy użyteczne poradnika. zawiera propozycje księgowań operacji połączonych z centralizacją rozliczeń podatku VAT w oddziałach samorządu terytorialnego. Autor artykułu, zaprawiony specjalista z aspektu rachunkowości budżetowej,.

Zobacz więcej ...

foto

W podatkach kto płaci podatek dochodowy od umowy o dzieło

W podatkach kto płaci podatek dochodowy od umowy o dzieło i przekazanie precyzyjnych i obecnych informacji z aspektu podatku dochodowego od osób fizycznych - PIT i od osób prawnych – CIT. W trakcie artykułu o podatku przekazane zostaną zasób wiedzy zgodnie z aktualnym stanem prawnym. Wykłady usystematyzują i pogłębią wiedzę dotyczącą opodatkowania.

Zobacz więcej ...

foto

Upewnij się kto otrzyma zwrot podatku od emerytury

Upewnij się kto otrzyma zwrot podatku od emerytury - wpis o podatkach jest przekazanie teoretycznej i praktycznej informacji w obszarze procedury odzyskiwania podatku VAT naliczonego w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej. W trakcie wpisu o podatkach szczególny ucisk zostanie położony na przygotowanie uczestników wpisu o podatkach do samodzielnego i prawidłowego złożenia wniosku VAT-REF. Uczestnicy warsztatów poznają szczególne regulacje złączone.

Zobacz więcej ...

foto

Upewnij się komu przysługuje zwrot podatku na dziecko po

Upewnij się komu przysługuje zwrot podatku na dziecko po rozwodzie - wpis o podatkach jest przekazanie teoretycznej i praktycznej znajomości w zakresie procedury odzyskiwania podatku VAT naliczonego w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej. W trakcie wpisu o podatkach szczególny siła zostanie usytuowany na przygotowanie uczestników wpisu o podatkach do samodzielnego i prawidłowego złożenia wniosku VAT-REF. Uczestnicy.

Zobacz więcej ...

foto

Przeczytaj jakie koszty prowadzenia aktywności gospodarczej

Przeczytaj jakie koszty prowadzenia aktywności gospodarczej można odliczyć od podatku wejście w życie kodeksów związanych z tarczą antykryzysową czekali wszyscy przedsiębiorcy. Pakiet proponowany przez Ministerstwo Finansów i Rozwoju ma wesprzeć polski firma w związku z kryzysem, który wywołuje w Polsce koronawirus (COVID-19). W.

Zobacz więcej ...

foto

Tarcza antykryzysowa i czy zaliczka na podatek

Tarcza antykryzysowa i czy zaliczka na podatek dochodowy jest zwracana na niekorzyść podatników sejm odrzucił wskazaną przez senat poprawkę ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach zgrupowanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych dodatkowo niektórych innych ustaw. Pozwoliłaby ona w przypadku obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii na zawieszenie poboru zaliczek na podatki,.

Zobacz więcej ...

foto

COVID19 i z czego pochodzą dochody

COVID-19 i z czego pochodzą dochody rachunkowe i podatkowe gminy 31 marca 2020 roku weszły w życie przepisy szczególne regulujące prowadzenie postępowań podatkowych w czasach epidemii COVID-19. Ustawodawca wprowadził zarówno nowe rozwiązania w przedmiocie dochodzenia i windykowania podatków i należności publicznoprawnych. Obowiązują także.

Zobacz więcej ...

foto

podatki i opłaty lokalne na przykładzie

podatki i opłaty lokalne na przykładzie gminy i Wzorcowe normy rozliczeń kosztów działalności pomocniczej. Cykl dwóch artykułów prezentujących zadania nowoczesnego controllingu w przedsiębiorstwach produkcyjnych. W artykule będą omawiane wybrane zagadnienia wyłącznie z zakresu zawansowanych technik controllingu. Pierwsza część obejmuje obszar rachunku kosztów, a druga budżetowania. Kierownicy i specjaliści.

Zobacz więcej ...

foto

Rozliczanie podatku od towarów i usług

Rozliczanie podatku od towarów i usług w transporcie. Specyfika branży transportowej powoduje, że osoby zaczynające pracę na wymienionych stanowiskach nadzwyczaj często nie wiedzą, co się do nich właściwie mówi. Z pomocą przychodzi poniższy mini-słownik najczęstszych zwrotów i wyrażeń, które występują w rozmowach między dyspozytorami, spedytorami i.

Zobacz więcej ...

foto

Centralne rozliczenie podatku VAT Artykuł

Centralne rozliczenie podatku VAT. Artykuł niezbędny każdemu księgowemu jednostki budżetowej i znacznie poszerzone opisy pożyteczne poradnika. zawiera propozycje księgowań operacji związanych z centralizacją rozliczeń podatku VAT w jednostkach samorządu terytorialnego. Autor artykułu, doświadczony specjalista.

Zobacz więcej ...